Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
49 postów 1444 komentarze

Wprost przeciwnie!

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Przepraszam, ale mam dość. Kasta debilnych k... (k... oznacza kutasów) traktuje nas jak bydło, a my uśmiechamy się lub milczymy, potakujemy jak debile. Czy dlatego, że jesteśmy tyle samo warci co bydło? Żyję już trochę na tym świecie i myślę, że tak!

Jan Piński pisze dziś krótką notkę (co jest informacją dziennikarza zaznaczę kursywą, co moim komentarzem literą zwyczajną):

 
Europarlament będzie dziś debatował nad wnioskiem Komisji Europejskiej, która chce podnieść podatek od oleju napędowego we wszystkich krajach Wspólnoty.
 
To ja napiszę krótko: Obywatele Unii Europejskiej powinni zabronić Komisji Europejskiej podnosić podatki od czegokolwiek, a Europarlament zobligować do reprezentowania interesów krajów narodowych i ewentualnie, wspólnoty, jeśli takowa ma być i przetrwać. Jeśli tego nie uczynią, to są mniej warci niż niewolnicy. Tylko mniej warci niż niewolnicy, chcą własnego zniewolenia i utopienia kontynentu, który tworzył cywilizację współczesną, w gównie (mniej więcej takim jak sra na Polskę pewna gazeta). Niewolnik chce być wolny. Cywilizacja chce mieć prawo do rozwoju a nie do zwijania siebie poprzez przypierdalanie w siebie. (Ostatnie słowo uzasadnię na życzenie.)
 
Podwyżkę tłumaczy się względami... ekologicznymi.
 
Skurwysyny. Przepraszam, ale dopiero co wróciłem do domu po ciężkim dniu pracy i nie mam czasu na salon i owijanie  gówna w papierek lakmusowy socjopatii brukselskiej, która prawdziwą ekologię niszczy bardziej niż Hitler  i Stalin razem wzięci. (To również uzasadnię  w komentarzach dla wątpiących.) Tu napiszę krótko i hasłowo: GMO, plastik, niszczenie rolnictwa, system przywilejów dla cwaniaków,  biurokracja, która pozera przedsięboiorzcość, demograficzna apokalipsa będąca konsekwencją rozpusty...
 
W Niemczech podwyżka wyniosłaby 22 eurocenty, czyli prawię złotówkę na litrze. Według brukselskich urzędników paliwa powinny być opodatkowane w sposób odzwierciedlający ilość energii, którą mogą dostarczyć oraz wytwarzane przez nie zanieczyszczenia. Pod tym dość enigmatycznym stwierdzeniem kryje się proste przesłanie - olej napędowy jest wydajniejszy, ale i mniej ekologiczny od benzyny.
 
To może tak. Bando porypanych na umyśle urzędasów brukselskich,  jesteście mniej wydajni niż największy matoł  jakiego wydała na świat historia ludzkości, mniej zacni - szukam porównania - niż koń Kaliguli. Jeśli choć jeden matoł, który jest z polskim europarlamentarzystą, zagłosuje na bubel brukselski, niech spada z Polski na Madagaskar lub do Moskwy (gdzie jego ojczyzna).  Potępienie na wieki - to nasza riposta dla idiotów ekologicznych i cymbałów z buławą nieuctwa. (O buławach nieuctwa naszych bogatych w hojne  pensje delegatów napiszę osobno.)
 
W związku z tym uznano, że od 2013 roku powinno się podnieść minimalną kwotę podatku od diesla. Bruksela tłumaczy, że 22-eurocentowa podwyżka pozwoli zrealizować cele związane z ochroną środowiska do 2020 roku.
 
Miałem dziś inne sprawy na głowie, ale chodzi przecież, Janie Piński, o węgiel i dwutlenek węgla, prawda? To bez owijania w bawełnę napiszę już tak. Hucpa dwutlenkowo klimatyczna została totalnie zblazowana w głowach wolnych naukowców i wolnych obywateli tego świata. Zblazowana znaczy tu -- obalona. Mit dwutlenku węgla, który jest wampirem ludzkości,   upadł dokumentnie. Kto jest więc  wampirem dla Polaków, Niemców, Greków, Włochów, Hiszpanów? W Europie Komisja Europejska. W Ameryce...Jakiś inny iluminat, mason, czy popapraniec. W Polsce  jakiś Donek lub Buzek? Chiny, Rosja,  a nawet pojebane USA mają to w dupie...
 
Więcej na ten temat tutaj.
 
Szanowny Janie Piński, który uprawiasz trudną sztukę dziennikarstwa, więcej mi się nie chce czytać.  A wiesz dlaczego? Bo to są popierdoły, gówniana gra w cwela z cwelami w więzieniu. Czym to więzienie różni się od gułagu lub obozu koncentracyjnego? Nie różni się już wiele. Jest bardziej wydajne i przyjemne, ale poprzez to skuteczniejsze. Te dupki, co są Europarlamentarzystami, marzą o własnych honorach, sławie i kasie (co otrzymują w nadmiarze, by potulnie kpić z rozumu), a są pionkami na szachownicy faszyzmu  europejskiego. 
 
No to pozdrawiam nieświadomych siebie faszystów z obozu PO, PiS i innych pomniejszych klubów matołków. Rozwalcie Polskę i Europę, by wysokie pensje pobierać za bycie w awangardzie niewolników.
 
PS. Przepraszam, ale mam dość. Kasta   debilnych k.... (k... oznacza kutasów) traktuje nas jak bydło a my uśmiechamy się lub milczymy, potakujemy jak debile. Czy dlatego, że jesteśmy tyle samo warci co bydło? Żyję już trochę na tym świecie i myślę, że tak.

KOMENTARZE

 • No nareszcie!
  No nareszcie jakaś ludzka reakcja - a więc są jeszcze normalni ludzie na tym świecie. To co, może pora się jednoczyć - zanim obudzimy się na planecie małp? Pozdrawiam ;)
 • @autor
  co do ostatniego zdania to nie zgodzę się .... bydło, trzoda i drób jest wyżej ceniony od nas, maszynek do płacenia podatków, czego wynikiem były np. ostatnie skoki cen jajek , bo kura nioska nie może się gnieść w ciasnej klatce ale że rodzina z 2 dzieci mieszka w kawalerce to już UE nie interesuje baa nawet to lepiej bo mniej powierzchni przypada na większy zysk z podatków,opłat abonamentów zakupów itd itp ....
  Licząc na kreatywną głupotę ustawodawców w najbliższym czasie spodziewam się wzrostu cen mleka (no bo to typowy wyzysk zwierzaka , bo ile można je doić) , wzrost cen wieprzowiny ( bo świnia ma swoją godność a od wieków nazywana świnią nabawiła się kompleksów lub czegoś podobnego) jak i wzrostu cen ryb (biedule przez smog w powietrzu ślepną na pewno bo słonka mniej do nich dociera) ....
  a nam pozostanie przytakiwanie ze zrozumieniem bo wszystko to dość logicznie nam tłumaczą i tłumaczą i rozrysowują , więc płacz i płać .

  pozdrawiam !
 • @Freedom 22:37:26
  Żona mnie opierniczyła za niecenzuralne słowa. Ale poszła spać. A ja zostałem z myślą, że te słowa nie oddają w pełni naszego zniewolenia. To naprawdę jest już kosmos szatański a nie boski....
  Postaram się pisać kulturalnie i naukowo.
 • @bart1 22:37:39
  Zgoda... Pies jest więcej wart w Unii Europejskiej niż człowiek... :-)
 • @Piotr F. Świder 22:47:34
  ale znowu na Ukrainie psami palili chyba w związku z przygotowaniami do jakiejś imprezy sportowej , więc standardy jak widać są różne .....
 • @Piotr F. Świder 22:46:42
  > A ja zostałem z myślą, że te słowa nie oddają w pełni naszego zniewolenia.

  Doskonale rozumiem. Znam to uczucie z własnego doświadczenia. Zaprawdę żadne słowa już nie są w stanie oddać tego, co się wokół nas dzieje.
  Dlatego powtarzam jak mantrę "zjednoczmy się" - i to szybko, zanim postradamy zmysły w tym domu wariatów.
 • @bart1 22:51:11
  O moim psie pisałem tu:
  http://pozamatriks.nowyekran.pl/post/58426,oddam-suke-w-dobre-rece

  Niestety, mój pies wkrótce straci wolność. Urząd Gminy nasyła hyclów na wolne psy - za nasze podatki...Mają być na łańcuchu najwyżej 12 godzin a potem na zamkniętym wybiegu.

  Napiszę tak: to naprawdę drobiazg. Problemem jest prawo - chce być dla nas jak kaganiec... i jest. Jesteśmy niczym kundle w kagańcu.
 • @Freedom 22:56:08
  Nie martw się. Zjednoczymy się. Inaczej niż nam się dzisiaj wydaje. Faktycznie nie mamy wyjścia.

  Mam kilka sieci na łodzi, którą płynę....Rzucę je wkrótce w ocean naszej świadomości....
  To w sumie bez znaczenia, ale...
  Może uda mi się uformować kilka prostych hologramów dla wolności i nie tylko. Nie tylko oznacza, że jest bardziej pojemna aksjologia - jako fundament dla polityki i gospodarki. :-)
 • x
  Świder się uniósł!:)))
 • @Torin 23:05:15
  W tej jednej chwili, gdy postanowił przemówić....chyba tak mam to sobie przełożyć na moje bycie w piwnicy tego świata.
 • @Piotr F. Świder 22:56:50
  wnioskując z tekstu o psim bieganiu ,zamieszkujesz dzicz panie taką że chyba za psem to hycle będą musieli uśmiechnąć się po wycofane uazy albo nivy, piękna sprawa tak wiedzieć mieć świadomość odcięcia tylko ta technologia nie zawodzi ... ten telewizor gada , radio gdzieś cichaczem głupoty do ucha wkłada , a i ludzka ciekawość każe internet przeczesywać... jak to się skończy nie wiem , wojną nas straszą , do psychiatry gonią , czy to jest normalność czy już czas widły naostrzyć
  (no bo broni zwykły człowiek u nas niema )...........
 • @bart1 23:10:09
  Pozdrawiam.

  Na tej dziczy żyją wspaniali ludzie. Gdyby tacy budowali Warszawę... Ech. :-)
 • @Piotr F. Świder 23:15:42
  budowali budowali ...... tylko teraz ci co to na weekend wracają do siebie na wieś, a i górale co to na statki do usa się nie załapali, poprostu psują obraz ...
 • @bart1 23:21:10
  Polska niszczy samą siebie. M. Boni to główny cymbał, zresztą esbecki, który uzasadnia "pseudonaukowo" model rozwoju kraju wokół aglomeracji - i kosztem prowincji. Napiszę o tym osobny tekst, więc tu tyle...
 • @Piotr F. Świder 23:28:17 Przyzwoleniem na przemilczanie wprowadzenia realnej odpowiedzialności konstytucyjnej za podejmowane
  decyzje "Polska niszczy samą siebie".

  Poprawka do Konstytucji RP lub zamiennie zaproponowane w 2011 roku Oświadczenie o lojalności względem Narodu Polskiego i Obywateli RP, które podniesie świadomość rządzącym i politykom, że interes państwowy ponad wszystko, przed interesem partyjnym i prywatą, tj.:

  Zobowiązanie wszystkich osób piastujących lub obejmujących urzędy w strukturach władzy państwowej, począwszy od Prezydenta RP, ministrów, parlamentarzystów, euro-parlamentarzystów, sędziów Trybunału Konstytucyjnego, Trybunału Stanu, sądownictwa, prokuratury, NIK, IPN, policji, funkcjonariuszy samorządowych, do złożenia oświadczenia, na prawach przysięgi państwowej, pod rygorem skutków karnych oraz groźby utraty praw publicznych, obywatelskich i utraty praw honorowych, że:

  1. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z ośrodkami obcych służb, w tym wywiadu gospodarczego, włączając wywiad typu korporacyjnego.

  2. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z dawnymi służbami specjalnymi PRL, w tym WSI.

  3. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach, które mogłyby wynikać z ewentualnych zobowiązań pochodzących z okresu działalności opozycyjnej w PRL, w tym mogących wynikać z nieformalnego finansowania działalności opozycyjnej przez nieokreślone źródła finansowania, tak krajowe jak i zagraniczne

  4. nie pozostają w żadnych uwikłaniach ani zobowiązujących związkach z jakimikolwiek ośrodkami i grupami lobbystycznymi, których działanie byłoby szkodliwe dla Państwa Polskiego Narodu i jego obywateli.

  Cytat za Ojcem Profesorem Mieczysławem A. Krąpcem (1921- 2008):

  "Poprawka o tej treści do Konstytucji RP nie stanowi żadnego problemu dla nieuwikłanego, natomiast uwikłanemu stawia pytanie: czy stać go na skorzystanie z dobrodziejstwa Poprawki i uwolnienie się z uwikłań (2005 r.)."
 • @Piotr F. Świder 23:28:17 W/w poprawka do Konstytucji RP nałoży na rządzących i polityków realną odpowiedzialność ..
  konstytucyjną (dotychczas fikcyjna) za podejmowane decyzje,
  gwarantując rządzenie i prowadzenie polityki ku pożytkowi Narodu i Obywateli Rzeczypospolitej Polskiej, a nie w imię:

  a. osobistych egoistycznych interesów finansowych i politycznych,
  b. partyjniackich interesów politycznych,

  c. wypełniania nieformalnych zobowiązań wynikających z uwikłań w
  przeszłości,

  d. tzw. przyszłych osobistych korzyści finansowych, politycznych
  lub/oraz stanowisk.
 • @skała 00:55:55
  Jestem za poprawką w takim duchu.
  I szerzej, za Ruchem Społecznym, który nauczy się kontrolować klasę próżniaczą polityków. Oj, gdyby tylko próżnowali - oni za ciężkie pieniądze niszczą każdą rzecz i proces, który zauważą. Chory to system.
 • @skała 01:01:58
  Trzeba jednak pójść nie tylko w stronę realnych zapisów, lecz w kierunku realnej kontroli. Złodziej nie złapany za rękę, będzie nadal kradł, jeśli są ku temu warunki i okoliczności.
  Sprawa druga: mamy złudzenie, że Polska jest samotną wyspą. Nie, nie jest. Zmiana nastąpi w skali całego globu lub w ograniczonym zakresie, przy łucie szczęścia i odsunięciu kasty obecnie rządzących polityków, tylko w Polsce. W ten drugi wariant słabo wierzę, gdyż w momencie zainicjowania naszych reform, międzynarodowa uzda zostanie mocniej zaciśnięta na naszym gardle. Warto zdać sobie z tego sprawę. Mimo to koniecznie musimy przystąpić do reform - być może po serii mikro rewolucji i wstrząsów społecznych, które obudzą świadomość społeczną, będzie to możliwe.
 • @Freedom
  "To co, może pora się jednoczyć - zanim obudzimy się na planecie małp?"

  Raczej: To co, może pora się jednoczyć - żeby nie budzić się dłużej na planecie małp?
  Przecież wystarczy obudzić się, włączyć w radiu TOK FM i posłuchać idiotyzmów tam wygłaszanych przez Jacka Żakowskiego, Tomasza Wołka, Wiesława Władykę, Janinę Paradowską, Adama Szostkiewicza, Radosława Markowskiego ... by poczuć się jak na Planecie Małp.

  PS. Podzielam, praktycznie w całości,i słuszne oburzenie Pana Piotra F. Świdra.

  Pozdrowiam
 • @1normalnyczlowiek 08:52:34
  Racja.
  Ale dzisiaj normalni ludzie jeszcze się zdarzają - cierpią niemiłosiernie. widząc gdzie żyją - ale jeszcze są.
  Za chwilę - i to nie jest żart z mojej strony - albo zwariujemy, dosłownie, postradamy zmysły - albo zaczną nas izolować w jakiś aresztach, więzieniach , izbach wytrzeźwień, czy przytułkach dla bezdomnych, czy tym podobnych miejscach pod byle pretekstami:
  - a to że, człowiek po piwie wsiadł na rower, a to że wybrał się na narty bez kasku, a to że ściął drzewo we własnym ogródku, a to że ucałował własne dziecko na ulicy, a to że dał klapsa dziecku, a to że żarówki nie takiej używa w domu, itp., itd.

  Naprawdę - to nie jest tak, że wkoło jest jakaś chora rzeczywistość - a my obok niej musimy egzystować - prawda jest taka, że chora rzeczywistość WYPIERA normalność coraz bardziej, to jest ciągły przyrost głupoty i zbydlęcenia.

  Jeśli wydaje nam się, że gorzej być nie może - to tylko dlatego, że nadzieja umiera ostatnia - z każdym tygodniem, miesiącem jest bowiem coraz gorzej - i ten proces nigdy się nie skończy - jeśli normalni ludzie będą się biernie przyglądać jak zalewa nas głupota...
 • @Freedom 11:08:59
  "... prawda jest taka, że chora rzeczywistość WYPIERA normalność coraz bardziej ... z każdym tygodniem, miesiącem jest bowiem coraz gorzej"

  Nie wiem, czy zwróciłeś uwagę, ale ostatnio coraz więcej "profesorów", przedstawianych lub podających się za autorytety, zaczęło odmieniać przez wszystkie przypadki słowo normalność ... A to jest sygnał, że ogólnie patrząc, ale i z ich strony następuje eskalacja zaklinania rzeczywistości. Coraz częściej też, zakłamane mordy w stylu Markowskiego, Mikołejki, Rycharda ... - że o innych wołkach, włodykach i śpiewakach nie wspomnę - zaczynają pojawiać się także w państwowych mediach, czyli łżą, próbują ogłupiać innych ... za nasze pieniądze.

  Pozdrawiam
 • @Freedom 11:08:59
  To obejrzyj ten film. Następny klocek do układanki zniewalania ludzkości. Tym razem, pod pozorem walki z ociepleniem klimatu i jakoby trującym dwutlenkiem węgla, zatruwają na masową skalę środowisko naturalne.
  Masz rację. Jeśli nie zaczniemy tworzyć sieci obywatelskich - również w realnym wymiarze życia, to zwariujemy albo wyginiemy jak dinozaury. Na jedno wychodzi...
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jxTEPQGIEXg
 • Czy warto tak się emocjonować ?
  "Przepraszam, ale mam dość. Kasta debilnych k... (k... oznacza kutasów) traktuje nas jak bydło.. "
  Jan Piński pisze dziś krótką notkę:
  'Europarlament będzie dziś debatował nad wnioskiem Komisji Europejskiej, która chce podnieść podatek od oleju napędowego'

  >>> Nie powinniśmy chyba Piotrze wyzwalać w związku z tymi euro-głupotami i biznesami negatywnych emocji.

  Lepiej przemyślmy apel Freedom:
  "zjednoczmy się" - i to szybko, zanim postradamy zmysły w tym domu wariatów"
 • @a1a 13:12:00
  Moim zdaniem, od czasu do czasu... warto. Katharsis. Skoro w języku są pewne słowa na określenie łajdactwa, to niby dlaczego ich nie użyć w dobrej sprawie?
 • @a1a 13:12:00
  "Nie powinniśmy chyba Piotrze wyzwalać w związku z tymi euro-głupotami i biznesami negatywnych emocji."

  No dobrze. Masz rację. Czy w związku z tymi i innymi posunięciami durniów, którzy nami rządzą, mamy wzbudzać w sobie pozytywne emocje?

  A swoją drogą, mogłem napisać to samo bez tzw. niecenzuralnych słów lub słowa, które już wystukały się na klawiaturze podmienić na tzw. kulturalne. Użyłem jednak celowo języka knajackiego, a następnie - po krótkim namyśle - pozostawiłem w tekście...

  I wiesz dlaczego tak napisałem? Bo gniew to energia, której nie wolno zabijać, gdy chce znaleźć dla siebie ujście w słowie lub czynie. Mam takie wrażenie, że wszyscy niby wiedzą, w jakim świecie żyją i co nam dziś grozi. A świat ten staje się na naszych oczach iście szatański... wiedzą i na tym koniec....bo sobie pogadają w kanonach politycznej poprawności i podług kryteriów fałszywego racjonalizmu o problemach i to załatwia sprawę... żeby się ruszyć z miejsca, musimy zrozumieć własny gniew i nadać mu impuls do działania.
  Jeśli nas mordują a my nawet nie krzyczymy, to kim jesteśmy?

  Cały problem, który wyłożyłem na poziomie emocji obleczonych w żołnierskie słowa, mógłbym przeanalizować na tysiące sposobów -racjonalnie, spokojnie, z precyzją. A wiesz, jaki to jest problem? To problem marionetek, którymi się staliśmy i nawet nie zauważyliśmy kiedy....

  Dziękuję za dobre słowo. Następne teksty będą pisane cywilizowanym językiem...
 • @Synergie 13:23:23
  Bo chodzi chyba też o to, że gdy człowieka ogarnia gniew, żeby nie idealizować siebie i nie zamykać tego gniewu w więzieniu poprawności. Więzienie poprawności to również forma zniewolenia samego siebie.

  Na najbardziej fundamentalnym poziomie egzystencjalnym jestem wolnościowcem. Wspólnota to zadanie dla ludzi wolnych, a nie dla chodzących ideałów...
 • @Piotr F. Świder
  "Następne teksty będą pisane cywilizowanym językiem..."

  Ale nie już wszystkie ...? :)
 • @1normalnyczlowiek 17:49:37
  No... chyba... nie. :) Chyba nie da się...
  Głupota polityków przebija dno siódmego piekła...to jak to opisać?
 • @Piotr F. Świder 19:24:13
  "...to jak to opisać?"

  Właśnie tak jak poprzednio - od serca :)
 • @Piotr F. Świder 07:35:50 Również dziękuję za rozumienie
  Dedykacja złożona przez Ojca Profesora Mieczysława Alberta Krąpca (1921 -2008), Wielkiego Patrioty i Wybitnego Nauczyciela Mądrości, byłego wieloletniego Rektora KUL w Lublinie:

  „Filozofia jest nieśmiertelna bo nakazuje używać rozumu. Tak niewielu to rozumie. Dziękuję za rozumienie.” O. prof. Mieczysław Albert Krąpiec, 7.12.2003

  Nie wszystkie niepowodzenia oraz skandale w polityce i w gospodarce, oraz dwuznaczne układy polityczno-gospodarcze dają się wytłumaczyć niekompetencją, brakiem doświadczenia i wyobraźni, lub brakiem wizji i koncepcji funkcjonowania państwa.
 • @Piotr F. Świder 07:43:50 "Międzynarodowa uzda" jest zaciskana na gardłach tych, którzy zamiast rozumnie przeciwdziałać
  pozostają bierni i przy płonnej nadziei, że ta uzda nie zostanie mocniej zaciśnięta.
 • @skała 23:11:58
  Tak na marginesie...Uważam, że filozofia powinna być nieodłącznym elementem edukacji...gdyby to ode mnie zależało naukę wprowadziłbym już w przedszkolu... :-)
 • @1normalnyczlowiek 22:43:51
  http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=jxTEPQGIEXg

  Lepiej chyba o tych trudnych rzeczach mówić (i pisać) tak jak Aaron Russo. Na szczęście dla mnie, gniew rzadko gości w moim sercu...Ale...jak już się pojawi, lepiej dać mu upust...
  Bo czy my mamy być bezbronni wobec międzynarodowej mafii planującej ludobójstwo rozłożone na dziesięciolecia?
 • @Synergie 13:05:28
  http://www.youtube.com/watch?v=cxM2MQShOoE&feature=share
 • @Piotr F. Świder 06:54:19
  Tak na marginesie...Uważam, że filozofia powinna być nieodłącznym elementem edukacji...gdyby to ode mnie zależało naukę wprowadziłbym już w przedszkolu... :-)

  >> zamiast religii ?
 • @a1a 21:05:12
  A niby dlaczego zamiast?

  Religia to religia, filozofia to filozofia...
 • @Piotr F. Świder 21:24:35
  Bo religia przedstawiana z punktu widzenia danego wyznania to jedynie 'wycinek' , 'fragmencik' całości, a filozofia może obejmować szerszy aspekt.
 • @a1a 10:36:46
  To osobny i rozległy problem, jak uczyć w szkołach polskich religii, a jak ( i dlaczego) filozofii. Co z etyką? Nie zamierzam teraz przeprowadzać analizy tego złożonego i rozległego problemu. W każdym razie, dzisiejsze obowiązujące projekty programów szkolnych w tej materii są nie do zaakceptowania.

  Z filozofią też będziemy mieć sporo problemów, gdyż tak się składa, że nie powstała i nie rozwijała się ona - w co zdają się wierzyć rozmaici domorośli znawcy przedmiotu - li tylko w starożytnej Grecji i następnie w Europie. Każda kultura i cywilizacja miała własną filozofię z jej początkami i historię filozofii. Selekcja tematów i wątków i tu będzie więc konieczna. Według jakich kryteriów? No cóż, wydaje się, że skoro wyrastamy z tzw. pnia cywilizacji łacińskiej, wybór kulturowy wydaje się oczywisty.
 • @Piotr F. Świder 10:52:26
  W każdym razie, dzisiejsze obowiązujące projekty programów szkolnych w tej materii są nie do zaakceptowania.

  >>> Temat szkoły i tzw. programów szkolnych to rzeczywiście osobna kwestia. Powiem krótko: szkoła w obecnej postaci to marnowanie najlepszych lat dziecka, zamiast rozwoju dziecko w szkole zostaje 'zaprogramowane' na potrzeby 'systemu'
  Prosty przykład: czy Polska szkoła uczy inicjatywy i współpracy ?? Nie. Wychowuje przyszłego 'pracownika' i 'wyborcę'

  Nie sadzisz, ze aby myśleć o zmianach społecznych, bliskich Twojemu sercu, trzeba najpierw 'wyprząc' z kieratu takiej edukacji sporą cześć młodych ludzi ??
 • @a1a 16:43:47
  Tak, faktycznie trzeba wyprząc. Ale kto ma wyprząc? Dorośli? Jeśli oni, to najpierw ich trzeba wyprząc z tego kieratu, w którym mają opierane mózgi.

  Budowa alternatywnego systemu szkolnictwa wymaga sporych środków i zaangażowania ludzi świadomych, o co toczy się gra. Bez udziału rodziny i stowarzyszeń edukacyjnych, to raczej niewykonalne.

  Druga możliwość, czyli wygranie wyborów przez środowiska republikańskie i obalenie rządu dusz lewackiej swołoczy, byłaby bardziej pożądana. To warunek konieczny rozpoczęcia reformy edukacji z prawdziwego zdarzenia w Polsce.
 • @Piotr F. Świder 17:52:19
  "Budowa alternatywnego systemu szkolnictwa wymaga sporych środków i zaangażowania ludzi świadomych, o co toczy się gra. Bez udziału rodziny i stowarzyszeń edukacyjnych, to raczej niewykonalne."

  >>> To bardziej realne niż odgórne działania 'zbawców' po wygranych [zresztą ..dla kogo byłyby faktycznie wygrane ? ;) ] wyborach.
  A Ludzie podejmują już takie próby i organizują edukacje poza systemem szkoły :)

  http://edukacjadomowa.pl/
  http://www.edukacjadomowa.piasta.pl/
  http://www.edukacja.domowa.pl/
  03 kwietnia b.r Magazyn Expresu Reporterów", wyemitował materiał na temat edukacji domowej - rodzina z Gdańska:
  http://www.tvp.pl/publicystyka/magazyny-reporterskie/magazyn-ekspresu-reporterow/wideo/03042012-2150/6733009
 • @a1a 10:12:23
  To cieszy. Ale to kropla w morzu... potrzeb.
  a ludzie... muszą się pięć razy więcej namozolić, bo w tym bagnie trzeba mieć nadludzkie siły, żeby kogokolwiek wyrwać z matni lewackiego debilizmu edukacyjnego.

  Na tej drodze być może po pięciu latach wysiłku jeden promil uczniów odnajdzie drogę do edukacji, która nie jest represją. Reszta zostanie pożarta przez system.

  A po drugie, czy ludzie chcący normalności muszą koniecznie walczyć ze złowrogim i antyludzkim systemem biurw i politycznych pedałów?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31      

ULUBIENI AUTORZY

więcej